MEEDIA

Avasta podcaste, artikleid jm

Edasi.org - Kaidi Laur: kunst ja sümbolid kui uks sisemaailma

Kunsti sümbolism on praokil uks meie psüühikasse. Võimalus astuda iseenda alateadvusse, et valgustada ja korrastada pimedaid nurki ning inimesena kasvada.

Carl Gustav Jung on öelnud, et me psüühe otsib alati sümbolit, mis aitaks liikuda terviklikuma iseenda suunas läbi individuatsiooniprotsessi, nagu ta seda nimetab. Vahel me ei märka sümboleid, kuid saame aru, kui tekib tunne. See tunne ongi võti, mis aitab meil iseenda sisse pugeda.

1STAGE VESTLUS #9 - Kaidi Laur

Kaidi Laur on terapeut, kirjanik, koolitaja ning joogaõpetaja.

“Aeg on meie kontrolli all. Aeg on illusioon. Kuidas saab olla, et mõnikord on sekundid pikad ja mõnikord ei ole. See peab olema meie meeleseisundiga võrdne. Seda kas meil on aega või ei, sõltub sellest, millises meeleseisundis me oleme”.
Head vaatamist!

Vestlust juhtis: Mardo Männimägi

Podcast: Heaolu jutud

Seekord on Siljal ja Kristil külas terapeut, autor ja joogaõpetaja Kaidi Laur, kellega räägitakse lisaks heaolule veel hirmudest, tegutsemisest, enda viimaseks jätmisest, reetmisest, kodust, sõpradest ja veel paljust muust.

 

Dalí podcast #56 Kaidi Laur "Julge küsida abi ja julge ka toetus vastu võtta"

Kaidi Laur on terapeut, koolitaja, joogaõpetaja ja ülimenuka Facebook blogi “Hingest Rahul” ning samanimeliste raamatute “Hingest rahul” ja “Hingest aus” autor. Ta on naine, keda siiralt huvitab inimene ja elu. Kaidi sooviks on aidata inimestel jõuda lähemale oma päris minale, et tunda rõõmu mina-olemisest. Kaidi on äärmiselt sügav vestluspartner, kellega meil oli nii sisutihe saade, et kananahk tuleb ihule! Kuula, lase seedida ja võta endaga kaasa, mis vajab praegu sinuni jõudmist.  Saates rääkisime: enda minapidlist ja iseenda defineerimisest, imede kogemustest ja vaimusest, maskidest, rollidest ja ehe olemisest, häbitundest, sõprusest ja toetamisest. 

Veiko Valkiainen "Juhtimiskvaliteet on konkurentide eelis" Kaidi Laur: juhi töö on anda meeskonnale väge ja kirge põleda heleda leegiga

Seekordseks vestluskaaslaseks on inimlikkuse ja inimeseks olemise õpilane Kaidi Laur. Kaidi on joogaõpetaja, terapeut, autor ning joogastuudio kaasomanik ja turundusjuht. Kaidiga arutleme juhtimisest, inimestest ja elukvaliteedist laiemalt püüdes leida tarkuseillukesi, et seda kõike paremini mõista. 

NULA inkubaatori arvamuslugude sari "Mis on pildil valesti?"

2015. aastal viidi läbi meta-analüüsi uuring, mis keskendus üksindusele ja sotsiaalsele isolatsioonile. Analüüsist selgus, et üksindus suurendab suremise tõenäosust 45%. See on suur number.

Pere & Kodu - Delfi.ee - Pika ja õnneliku suhte saladus

Kes siis seda retsepti ei tahaks, eks? Laupäeval arutasime kuueliikmelises seltskonnas seda küsimust. Aruteluringis olid pikalt koos olnud paar, kärgpere esindaja, vast lahku läinud ja armunud.

Edasi.org - Kaidi Laur: kiirustades läbi elu. Fastforward ajastu

Terviku mõistmiseks vajame pause, aega, et ronida mäe tippu, kus saaksime näha suurt pilti. Muusikas, raamatutes, vestlustes vajame pause, aeglustust, komasid ja punkte. Vajame mõttekriipsu, hüüu- või küsimärki. Vajame vaikust. Hingetõmbeaega. Ühe loo lõppemist, et teine saaks alata. Miks eeldame, et elades on teisiti?

Olen Hoitud podcast Ingrid Joya & Indres #7 Kaidi Laur. Teadlik kasvamine läbi suhete.

Olen Hoitud podcastis räägivad seekord Indres, Ingrid Joya ja Kaidi Laur kuidas luua oma elu ja lähisuhteid läbi teadlikkuse, pideva arengu ja harmoonia.
Kaidi Laur on joogaõpetaja, terapeut, kirjanik ja koolitaja. Tema sulest on ilmunud raamatud “Hingest aus” ja “Hingest rahul”.
Mõned huvitavad teemad, millest me räägime:
Kuidas defineerida õnnelik olemist?
Kas perfektsionism on inimesele kasulik omadus?
Kas paarisuhtes oma partnerile ruumi andmine on vajalik ja kuidas seda teha nii, et mõlemad tunneksid ennast turvaliselt?
Kuidas kehtestada reegleid lapsele kes elab kärgperes?
Kuidas saada hakkama armukadedusega?
Kuidas jääda suhtes kohale kui tekib põgenemise soov?
Miks on oluline saada teadlikuks oma valust?
Millised saavad olema paarisuhted tulevikus?
Miks on oluline, et vanemad ei elaks koos ainult oma laste nimel?

Kaidi Laur: kuidas ära tunda tõelist armastust?

Sattusin nägema kultusseriaali “Sex and the City”. Olgugi, et aeg on edasi läinud, siis teemad ja naljad olid ikka kohased. Mis selles armastuses ja seksis siis muutuda saabki? Peategelane Carry mõtiskles sõbranna väite üle, et elu jooksul kohtume ainult kahe True Love’ga ja kui sa need mööda lased, siis ongi kaputt. No, mis asi see True Love siis on? On see Suur Armastus? See Õige Armastus? Ja, mida Tõeline Armastus üldse tähendab? Kuidas seda ära tunda või vahet teha?

Edasi.org - Kaidi Laur: kuidas tülidega toime tulla?

Seekord tahan kirjutada tülidest ja meie võimest või võimetusest nendega toime tulla. Arvan, et teraapiateõpingud ning erinevad vaimsed praktikad on teinud minust üle keskmise parema tülide maharahustaja või väljatulija, aga ikka vahel avastan end keset emotsionaalsete tunnete, valusate sõnade ning tegude tornaadosid.

Edasi.org - Kaidi Laur: algustes ja lõppudes on vägi. Lõpeta hästi, et alustada hästi

Mu õpetaja on öelnud, et algustes ja lõppudes on vägi. Igas lõpus on kontemplatsioonivõimalus. Mõtiskleda, vaadelda, analüüsida, mis oli hästi, mida saaks edaspidi paremini teha, millest saaks õppida ja mis vajaks lahtilaskmist.

 

Naisteleht - Kaidi Laur: «Romantiline suhe on parim, ent valusaim ravim.»

Läbipõlemise tõttu holistilise maa­ilmakäsitluseni jõudnud Kaidi Laur on katsumuse eest isegi tänulik, sest ­sellest tingitud otsused ja elu­kogemused andsid võimaluse mõista, et temas on peidus palju enamat ja inimesed on tegelikult väga lahedad.

Anne & Stiil podcast - Terapeut: iseendaga pideval sõjajalal olemine mõjutab tugevalt meie füüsilist keha

Millest tegelikult sõltub inimeste väline ilu? Saates teeme juttu sisemisest tasakaalust, selle otsimisest ja leidmisest; iseendaga sõbraks saamisest. Olulises teemas aitab selgust luua koolitaja, terapeut, joogaõpetaja ja kahe raamatu autor Kaidi Laur.

Edasi.org - Kaidi Laur: kuidas olla rõõmus?

Kes meist ei taha õnnelik olla? Mäletad lapsena, kuidas kõik tundus võimalik? Aega oli. Sa ei kartnud, et magad päeva või võimalused maha. Sa ei kahelnud oma ilus, andekuses või tarkuses. Maailm tundus lihtne. Ainult elada tuli. Iga päev leidsid mõne tegevuse, mis hinge helisema pani. Rõõm oli kättesaadav. Lapsena sa uskusid õnnelikku lõppu. Millal sa viimati olid rõõmus? Õnnelik?

Buduaar - TERAPEUT KAIDI LAUR: Ma armastan sind ehk sõnad, millega ei tasu oodata

Kui tihti oled mõelnud, et aega on, homme teen, homme alustan, homme ütlen? Ja seda homset ei tule ega tule. Nii need sõnad jäävadki ütlemata ning unistused täitmata, sest õiget aega ei saabu. Arvame, et meil on arutult aega, et teised inimesed ootavad lõputult ning ideed jäävad saladusteks ja me ise samasugusteks. 

Edasi.org - Kaidi Laur: paarisuhte varjatud vägivald

Mul on üks halb komme lähisuhetes. Ma karistan, kui kaaslane ei käitu nii, nagu ma tahaksin. See väljendub käitumismustrites, mille kokkuvõtte on “ma saan ise hakkama”, “kõik on okei”, aga peamiselt vaikuse ja eemaletõmbumisena.

Buduaar - Terapeut Kaidi Laur: Naised on suutelised olema igal rindel suurepärased!

Lisaks sellele, et tahad olla suurepärane ema, tahad sa ka olla naine (milles killuke tüdrukut) ja isiksus ning karjääri teha. Need lisad annavad sulle võimaluse olla vaba. Perekonna loomine võtab ära teatud priiuse. Kui su lapsel on vaja, siis sa oled lihtsalt kohal. Kui su lapsel on vaja, siis sa ei jõua käia duši all. Kui su lapsel on vaja, siis sa ei saa tegeleda nende asjadega, mis sulle meeldivad (nt lugeda, maalida, kirjutada, jooksmas käia). Kui su laps nutab, siis sa võtad ta sülle, kaitsvalt kaissu. Kui su lapsel on vaja, siis sa oled ema ja ongi kõik.

Naistekas - Vinyasa-jooga õpetaja Kaidi Laur: mida rohkem on maailmas endaga rahulolevaid inimesi, seda vähem on ebaterveid suhteid

Vinyasa-jooga on dünaamiline joogastiil, kus hingamine ja liikumine on omavahel sünkroniseeritud. Selle joogastiili juured on seotud ashtanga-jooga süsteemiga, aga seeriate ülesehitus varieerub ning on erinev traditsioonilise ashtanga-seeriatest. Läbi pidevalt muutuvate seeriate koged muutuste kasulikkust ja vajalikkust ning õpid neid armastama.

Anne & Stiil - Terapeut toob välja olulise tingimuse, mis peaks olema täidetud, et leida enda kõrvale õige kaaslane

Holistilise regressiooni terapeut Kaidi Laur usub, et armudes projitseerime kellelegi teisele oma unistuse olla väljavalitu.

Edasi.org - Kaidi Laur: elamussõltuvuse küüsis

Viimasel ajal olen vaadanud, kuidas tehnikaevolutsiooniga ja infoküllusega on meie tarbimine muutunud. Enam ei piisa tavalisest leivast, vaid peab olema erilise juuretise, toiteväärtust lisavate seemnete ja supertoitutega leib. Enam ei piisa tavalisest kinost, vaid näkku peab pritsima vett, ninna tulema põlemislõhna ja keha kogema vabalangemist. Kuna olen tegev joogas, siis ka seal on sama trend.

Anne ja Stiil - Oma teel kõndimine tähendab iseenda, mitte kellegi teise elu elamist

Otsime armastust väljastpoolt, me ei julge end ausalt väljendada, sest kardame ilma jääda kellegi teise armastusest. Kuidas oma teed ära tunda ja sel ka püsida? Joogaõpetaja Kaidi Laur viib rännakule iseenda mõtetesse ja tunnetesse.

Naistekas - Kaidi Laur: lähedus eeldab haavatavust, aga ka selgeid piire

“Ühenduses” festivali üks töötubadest on „Päris lähedus päris suhetes“, mida viib läbi Kaidi Laur. “Inimesed igatsevad lähedust, tõelisust, tõest-päris olemist. Läheduse küsimus on, kui ligidale sa kedagi oled nõus laskma, teadmata, mis juhtuma hakkab? Ühendus on lähedus, st kontakt. Need on sünonüümid.“

Edasi.org - Kaidi Laur: naljakad inimesed

Mu elu üks suurimaid õppetunde on taipamine, et inimesed ei tunne tundeid, vaid käituvad nagu tunded. Kui neil on valus, teevad nad haiget. Kui nad tunnevad süüd, nad süüdistavad. Kui nad on vihased, nad muutuvad vihaks. Häbitundja muutub häbistajaks. Hirm teeb hirmutajaks.

Klassikaraadio Mari-Liis Uibo - raamatust "Hingest Aus" koos

“Hingest Aus” on saatejuhi üks lemmikraamatuid eelmisest aastast.

Edasi.org - Kaidi Laur: mida mehed naistelt suhtes vajavad?

Olen teraapiates tähele pannud, et kohas, kus naised juba ammu nutaksid, hoiavad mehed tagasi. Sa näed, et nende näonaha värv muutub, hingamine kiireneb, keha läheb pingesse, näolihased võbisevad, aga nad justkui ei saa või tohi lasta valul välja paista. See on mind sügavalt puudutanud. Kasvatan minagi kodus ühte tulevast meest.

Edasi.org - Kaidi Laur: milline näeb välja vaimne inimene, mida ta sööb & kuidas riides käib?

Vaimne inimene on terve.
Vaimne inimene ei lähe kunagi närvi, ei eksi ja tunneb ainult positiivseid tundeid.
Vaimne inimene ei söö liha, kommi, joo veini ega piima.
Vaimne inimene on “halloo kosmos”, kes räägib armastusest, tšakratest, energiatest ja vibratsioonist.
Vaimne inimene kallistab puid, võitleb loomade õiguste nimel ning armastab kõiki inimesi, neidki kogu aeg kallistades.
Vaimne inimene võitleb pestitsiidide ja vaktsiinide vastu, sööb seeni, teeb kanepit või ayahuasca‘t ning toitub päikesest.
Vaimne inimene teeb joogat.
Vaimne inimene elab kommuunis ja ei tohi raha teenida ega tahagi.

Edasi.org - Kaidi Laur: eksimine päästab kannatusest

Mis on vea antonüüm? Täiuslikkus? Korrektsus? Täpsus? Miski on õigesti? Oled sellele mõelnud? “Täiuslikkus”, “õige” on subjektiivne hinnang millelegi või kellelegi. Kas korrektselt või ühiskonna normidele vastavalt käitumine muudab inimese tegevuse veatuks? Hea näide reeglite õigest järgimisest on bürokraatia, millel on tavaliselt üsna vähe tegemist inimlikkusega. Matemaatikas viga eksisteerib, kuid ka matemaatikal on inimeseks olemisega üsna vähe pistmist.

Edasi.org - Kaidi Laur: põgenemine Alcatrazist

Elame õnnestumise ühiskonnas. Iga ebaõnnestumine võtab justkui inimväärtuselt mõned punnid maha. Kui üks kord ei läinud ootuspäraselt, siis on parem isegi mitte üritada. Mitmed uuringud on näidanud, et oskus ebaõnnestumistega hakkama saada on üks edukate inimeste tunnusmärke. Ebaõnnestumist võetakse karakteri kasvuna. Lamada oskame kõik, püsti tõusta ja midagi päriselt ära teha nõuab jõudu ja, mis peamine, julgust. 

Edasi.org - Kaidi Laur: ahistamisest

Kui mul paluti kirjutada, mida mõtlen ahistamisest, siis mu esimene mõte oli – “ei”. Delikaatne teema. Mitmel põhjusel. Kõigil on selle kohta oma arvamus. Üldjuhul avalduvad need erinevates äärmustes. Ka minu sees.

Edasi.org - Kaidi Laur: nabast & tähtedest

Inimese üheks peamiseks probleemiks on uskumus, et ta on päike päikesesüsteemis, kus kõik tiirleb ümber tema. Omamoodi on see mõistetav, sest kõik, mida kogeme, kogeme ju enda sees. Sünnist surmani oleme oma elu peategelased. Kuid taoline enesekesksus tekitab tunnelvisiooni ja välisest maailmast saab jube isiklik. Ca 7,5 miljardit päikest päikesesüsteemis ei tundu loogiline või, mis?

Edasi.org - Kaidi Laur: ohtlikud kurvid – armumine & argipäev

Käesoleva aasta ühe parima mõtte sain suhteteraapia koolituselt. Vahel on nii, et sa kuuled midagi ja see kajab su seest vastu. Nagu leiaksid kaevust enda. Seda õpetust ei oska ma muudmoodi edasi anda, kui läbi näidete. Seega on seekordne kolumn täis elulisi juhtumeid.

Edasi.org - Kaidi Laur: armastuse müstika – miks valida kannatus, kui on võimalik valida rõõm?

Mis on armastus? Mida tähendab olla armastatud? Või armastada? Minu nägemus armastusest jaguneb kaheks. Üks on jumalik ehk armastus kui miski, millest kõik saab alguse, nn looja. Teine on inimlik, mis baseerub tegevusel ehk inimlikul valikul. Inimlik valik jaguneb omakorda kaheks. Üks tegevus on armastada ja teine on armastust vastu võtta.

Edasi.org - Kaidi Laur: oled sa ahv või inimene?

Selle aasta teema on mul kindlasti suhtlemine. Mulle tundub, et enamus konfliktidest tekib, sest ei osata suhelda. Ei osata kuulata, ega ka rääkida. Tavaliselt tahavad mõlemad pooled leida probleemile lahendust. Seega ei teki vastuolud probleemidest, vaid peamiselt egoismi, staatuse, tunnustuse, kuuluvuse või normide pärast.

Edasi.org - Kaidi Laur: hinga vaiksemalt!

Meile meeldivad kirjanikud ja kunstnikud sellepärast, et nad suudavad igavas argipäevas imesid näha. Näiteks maalida hingematvalt oi-kui-palju-nähtud kauneid päikeseloojanguid (“Milleks üks veel?”) või kirjeldada ühe justkui mitte midagi ütleva inimese elu põnevalt ja haaravalt, nii et lugejal jääb öö vahele.

Edasi.org - Kaidi Laur: elu on surma küsimus

Mu õpetaja avaldas kunagi ühe nipiga küsimuse, mida ta esitab inimestele, kes ei luba endal haavatavad olla. Kujuta ette, et su ees istuvad kaks meest. Üks neist ütleb, et ta ei nuta kunagi ja saab kõigega hakkama. Teine ütleb, et ta mõnikord nutab ning vahel kahtleb, et kas ta midagi üldse teab. Kumb on sinu arvates tugevam? Elutervem inimene?

Edasi.org - Kaidi Laur: kui pea on tühi

Ma pole viimasel ajal suutnud kirjutada. Lisaks sellele, et mul on loominguline blokk, on mul ka kiire. Mõtlesin, et kirjutangi, kuidas kiirusega toime tulla kui avastasin, et Marko Mäetamm on just sellest kirjutanud. Pea oli tühi.

Edasi.org - Kaidi Laur: see, millise tundega raha “ära annad”, sellise tundega pead seda ka teenima

Tead, millal sa mõistad, et teed liiga palju tööd? Siis, kui sa oled kuri. Siis, kui sa teenid nii suure hoolega midagi, mida sul pole aega kulutada. Siis, kui sa käratad laste peale, sest nad mängivad (liiga) rõõmsalt. Siis, kui avastad end kassapidaja peale karjumas, sest kohuke läks lindil lömmi. Jaa, siis, kui oled enda peale vihane, sest sul pole iseenda jaoks aega.

Edasi.org - Kaidi Laur: kui tahad teistsugust tulemust, tee teistsuguseid valikuid

Me, kas teadlikult või alateadlikult vastutame oma elu kõikide aspektide eest. Ka siis, kui arvame, et teised on süüdi, vastutame valiku ees nii uskuda. Moliere on öelnud: “It is not only what we do that we are held responsible, but also for what we do not do.” Olenemata, kas valime reageerida või mitte, siis mõlemad on valikud, millel on oma tagajärg. Meeldib see meile või mitte, me alati reageerime, teeme valikuid, st vastutame ka siis, kui arvame, et ei tee seda.

Edasi.org - Kaidi Laur: kui sa ei tea, mis on oluline sulle, muutub kogu maailma mõttetus oluliseks

Täiskasvanu üks rõõmudest on, et iga aastaga hakkad sa vähem hoolima. Sest sa tead, et need inimesed, kelle arvamusele sa kunagi elu hinna panid, sinu elus enam ei figureeri. Mõnedest hülgamistest on saanud suur kergendusohe “phew-et-ta-mind-tookord-ei-tahtnud-või-sellest-asja-ei-saanud!” Täiskasvanuks saamine annab elutarkuse valida, millest tõeliselt hoolida. Nii. Nüüd pean ausalt tunnistama. 

Edasi.org - Kaidi Laur: kuidas sõitvalt rongilt maha hüpata?

Kokku saadakse ainult peatustes, kus vagunitest ei väljutagi, hüütakse teineteisele midagi, sest kardetakse maha jääda ja seejärel sõidetakse edasi. Kuhu me kihutame? Kurat, kes seda rongi üldse juhib, kui meie mängime uste vahel mõtetega, kas hüpata või mitte? Touché! Kes või mis juhib meie elu, kui meil endal pole aega seda teha?

Edasi.org - Kaidi Laur: kes meid keelab?

Üks mu joogaõpilastest küsis: “Kaidi, telekas räägiti, et kui sööd liha, siis sa ei tohi mediteerida. On see tõsi?” Mul tõusevad kõik ihukarvad püsti taoliste väidete peale. Kes seda on öelnud? Jumal? Millal? Läbi kelle? Pean tunnistama, et olen jõudnud punkti, kus ma ei kahtle kõrgema olemasolus, aga kahtlen õpetustes, mida tõsiste nägudega edastatakse, eriti, kui seda tehakse ainutõena.

Edasi.org - Kaidi Laur: natuke armukadedust on ilus

Toimumas on seksrevolutsioon. Hallidest varjunditest kuni keelustatud teraapiateni. Vaba maa. Vabad inimesed. Prioriteet on enda heaolu, enda armastamine. Üha raskem on pühenduda, sest ahvatlusi on igas nurgas. Proosal on hallitusmaitse: lapsed, mustad pesud, pikad tööpäevad, moosikeetmised. Tahaks ju ikka värsket, seda, mis kananaha ihule toob. Samas, kas me kõik ei igatse olla armastatud, st lähedust? Kas armastus ja lähedus on olemas ühe öö suhetes, puudutustes, mille eesmärk on saada kohene nauding, mitte pikemaajaline ühendus?

Edasi.org - Kaidi Laur: oleme unustanud, kuidas olla pimedusega sõbrad

Carl Gustav Jung on öelnud, et seni kuni sa oma alateadvust ei tunne, juhib ta su elu ja sa arvad, et see on saatus. Näiteks satud juba mitmendat korda vale partneri otsa. Selle asemel, et endalt küsida, miks just taolisi inimesi ellu kutsun, jätkad samasse auku kukkumist, süüdistades õnnetuses teisi või kirudes halba elu.

 

Edasi.org - Kaidi Laur: stress pole okei

Mäletan ühte tööpäeva, kus mu töökaaslane hommikul kell 9.30 ohjeldamatult mu peale karjus. Hiljem kuulsin, et ta on tööga üle koormatud. Mul on meeles minu kümne aastane tagune mina, kes karjus assistendi peale, kelle laps oli haigestunud, mistõttu ta ei saanud tööle tulla ja mina, tol hetkel lastetu, pidin tegema lisaks enda tööle ka tema oma. Meenub ka üks teine töökaaslane, kes hakkas esimesel töönädalal nutma, sest töökoormus tundus liiga suur. Ja mul on meeles tualetis paberkotti hingamised, sest ärevus oli muutunud paanikaks.

Edasi.org - Kaidi Laur: kuidas teha vahet intuitsioonil ja mõttel?

Psühholoogid David G. Myers ja Gerd Gigerenzer arvavad, et intuitsioon on kiirel mõtlemisel põhinev alateadlik seostamine. Aju püüab tükkidest pilti kokku panna ja saadab info nn kõhutunde näol.

Sensa - Article About Meditative Healing By Kaidi Laur (In Estonian In "Sensa", Estonia 2015)

Mediteerides terveks.

Edasi.org - Kaidi Laur: miks teha joogat?

Jooga on elamine harmoonias iseenda ja ümbritsevaga, isegi kui kõik tundub parasjagu olevat kaoses.

Alkeemia.ee kolumn: 365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad

365 erinevat tehnikat, kuidas saada seda, mida sa soovid kolumn. Ripsmekarva puhumisest mantrate laulmiseni.

Sensa ajakiri - kolumn 2013

Kolumn sensa ajakirjas, reisides kümnekuuse beebiga Aasias.

Anne & Stiil - Kuidas leida oma rada?

Lapsena saab alguse meie isiksuse vormimine. Vahel hägustuvad piirid niivõrd, et raske on eristada, kas lapse elu elab lapse­vanem või laps ise. Kes pannakse jalgpalli mängima, kes balletti, kitarri või klaverit õppima, sest vanemal on mis iganes põhjusel jäänud mõni unistus täitmata. Loomulikult vajab laps tegevust, kuid kahjuks ei sünni hobivalik tihti mitte arutelus lapsega, vaid vanemate eelistuste põhjal.

Buduaar ajakiri - Kogedes vanas uut ehk nädal ilma telefonita

Telefonita olemine nõuab rohkem planeerimist, paar sammu ettemõtlemist. Kõigepealt, tänapäeval sa pargid ju telefoniga. Enne telefoni ära andmist helistasin elukaaslasele ja palusin auto parkima panna. Vahetult enne telefoni ära andmist, pidin küsima kaua meil läheb ja elukaaslasele teada andma, et ta võtaks 15 minuti pärast parkimise maha. Parandusest välja astudes olin vaba. Ma ei pidanud kellelegi aru andma, kus olen. Ma ei saanud kohe reageerida. Ma ei pidanud sel samal minutil midagi tegema.

Nipiraamat ajakiri - Suvi läbi, aga puhata pole veel jõudnudki?

Täida sõna otseses mõttes ennast iseendaga. Vali oma elus teha kasvõi ükskord ainult seda, mis sind teenib. See tähendab, et sa valid teha ainult neid asju, mis sulle hea tunde tekitavad. Järgmine puhkus saad valida teistmoodi. Su lapsed on õnnelikumad, kui sina oled õnnelik. Su kaaslane on õnnelikum, kui sa oled ennast nii palju täis, et suudad ka teda imetleda, toetada, temaga koos naerda, asjadel minna lasta.

Nipiraamat ajakiri - Kuidas hoida suhet värskena?

Miks kaob suhtest kirg? Kas seda on võimalik kuidagi ka vältida? Mis aitab uuesti teineteise vastu kirge sütitada? Kuidas suhe uuesti lõkkele lüüa?

Armumine ja kedagi armastada on kaks erinevat seisundit. Kui oleme armunud, siis arvame, et oleme leidnud elule tähenduse, elu tundub olevat täiuslik. Mis saab olla veel parem, kui tunda end terviklikuna? Läänemaailmas ekslikult arvatakse, et romantika on armastus. Tegelikult on romantika vaid viis, kuidas kiindumust näidata ja armastus on midagi sügavat ning fundamentaalset.