HINGEST AUS

21,00 

Me peaksime oma elud tagasi võtma. Tundma rõõmu, rahu, näitama keskmist sõrme hirmule olla teiste poolt arvustatud ja julgema olla me ised, ebatäiuslikuna täiuslikud. See raamat aitab sind sel teel. Võib-olla natuke. Võib-olla päris palju. Aga üsna kindlalt aitab, kui sa lubad.

 

Kirjastaja: Hingest Rahul
Kujundajad: Grete Gutmann ja Kaidi Laur
Toimetajad: Kristjan Teder ja Kaidi Laur
Illustratsioonid: Elina Kasesalu
Fotograaf: Terje Atonen
© Kaidi Laur 2019. Kõik õigused kaitstud.

SKU: hingestaus Kategooria:

Description

Kui su just üles ehitatud elu kokku kukub, on sul kaks võimalust: teha nägu, et kõik jätkub vanaviisi, või siis muutusega kaasa minna.   Elu on muutuste ahel. Kõik meie ümber ja sees muutub, kasvab ja liigub. Vahel võib tunduda, et oleme üksi suures ja kõledas maailmas. Kipume uskuma valesid, mis takistavad meil jõudmast oma potentsiaalini, sest arvame olevat katkised, valed või ebapiisavad. Usume kõiksugu jama, kuidas peaksime ja ei tohiks käituda, ning teiste tarkusi kuulates kaotame tasapisi ühenduse sellega, kes tegelikult oleme.   Sa ei ole üksi. Oleme sarnasemad, kui arvame. Võid võtta seda raamatut kui uut parimat sõpra, kellega koos üks sügav hingetõmme teha, tundmatusse hüpata ning sealt julgema ja ehedamana välja tulla.

[learn_press_profile]

Reviews

 1. Ilona Burlakova

  Raamat on nagu kingitus suurte tähtedega.

 2. Janne L.

  Hingasin su raamatu ühe suure ja pika hingetõmbega endale sisse ja tundsin lugedes, kuidas süda ei taha mu sisse enam ära mahtuda! Ja see, kuidas su kirjapandu lihtsalt nii-nii tugevalt mu sees resoneeris… ebareaalne. Vahepeal oli täiega selline tunne, et sa raudselt elad mu naha all… Ma olen nii üdini tänulik, et seda raamatut just nüüd ja praegu lugeda sain, see oleks tõesti nagu mulle kirjutatud.

 3. Ülle K.

  Loen Sinu raamatut, mida ei saa kohe kuidagi käest ära panna, igal vabal hetkel jälle Sinu raamat minu käte vahel! Oh, kui hea …tôesti! Tänan Sind sydamest!

 4. Evelin E.

  Aitäh, et selle raamatu kirjutasid. Ma ei ole näinud, et keegi muutuste “köögipoolest” nii hästi kirjutaks. Nii ausalt. Mind väga kõnetase see järgmise tiiru arengu ja muutuste kiht, kus vaenalseks oled sina ise. Sellest ei kirjuta ka keegi, et alguses kui hakkad endasse vaatama, siis läheb üsna lihtsa vaevaga päris heaks, aga sealt edasi – mulle vahest tundub – on üks lõppematu s..kiht. Paljudes mõttekäikudes tunnen ennast ära ja paljudes ei tunne ka. Ja see on vbla et veel ägedam – see sissevaade kellegi teise hinge, kus on kohti, mõtteid, tundeid, mida ise ei ole veel üles leidnud. Ja aitäh julguse eest, nii ausat asja jagada avalikult. Mul on siiani tõrge mõnda asja endagi päevikusse kirja panna, veel vähem seda siis avalikult jagada. Nii et selline eeskuju võtab võltsvabanduste trumpässad niuhti käest.

 5. Merle J.

  Kibelesin sulle öelda, et olen väga rõõmus, et su raamatu hollandisse kaasa tõin.

 6. Mariliis Mia T.

  Ma loen palju, ent viimati nutsin lugedes kui lubasin endal, aastaid peale ema surma, avastada tema hingeelu. Nüüd loen sinu raamatut ja nutan. Mitte kurbusest nii väga. Pigem selline vabanemine, äratundmine, selgus, veidi trotsi ja solvumistki, mis hinge sees. Kõike. Aga see pole halb. Kirjutasid, et oled alati soovinud inspireerida. Mina olen ka alati nõnda tundnud ja elu vaadanud. Ja sina teed seda. Vähemasti mõjud minule nõnda.

 7. Kristina L.

  Ma loen sinu viimast raamatut ja tahtsin sulle öelda, aitäh, et sa selle kirjutasid. Ma olen ise suure elumuutuse ees ja see raamat annab mulle nii palju jõudu sellel teel. Sinu sõnad teevad mind julgemaks ja annavad kinnitust, et ainult endaks olemisega saab edasi minna.

 8. Gina B.

  Aitàh ennast jagamast làbi raamatu. Minu viimastes joogatundides on meditatsioonide osa inspiratsioon tulnud paljuski endale pûhendatud ajast Sinu raamatu seltsis. Suur aitàh

 9. Kelli M.

  Kaidi, hommikust! Istun Sinu raamatuga koos vannis. Minutid lähevad ja vannivesi jaheneb:). Kaidi, suur aitäh! Lihtsalt Aitäh! Kogu südamest.

 10. Maarja N.

  Tead, see raamat on puhas kuld. Ma olen alles esimese pt läbi lugenud, aga pisardanud, taibanud ja mõistnud. Imeline

 11. Eliisa T.

  Aitäh, et oled sellel maailmal olemas. 🙂 hea lugemine reisil

 12. Riin T.

  Ma loen su raamatut ja olen lihtsalt lummatud! Mulle meelidb su lihtsus – mõtlen selle alla seda, et lihtne on lugeda, voolavusega möödub su raamat! Samas imetlen, et seda on tõesti võimalik lugeda nii risti-rästi, kui algusest lõpuni – wow! Suured tänud, et sa oled kirjutanud nii imelise raamatu!

 13. Tiina S.

  Raamat on niiiiii hea, olen alles alguses, sest loen mitu korda kõike nii palju tuttavat, äratundmist. Ja kõige mõnusam on see, et selline tunne on, nagu räägiks sinuga.

 14. Monika K.

  Armas Kaidi, lugesin täna Su raamatu läbi ! Tahan tänada ja julgustada Sind, üks Luulekogu võiks olla Su järgmine töö, sest Sinu luuletused on imelised 😉 Ja muidugi Hingest Aus pugeski hinge ja puudutas. Aitähhh ! ♥ Teed ikka väga õigest asja..

 15. Helery P.

  Mul on veel lugemine pooleli. Jõuluvana ei vedanud alt ning tõi raamatu.. Ja mis ma oskan öelda – kui nüüd mõtlema jäin, siis kõige rohkem meenutab see raamat mulle kihilist magustoitu! 😀 Juba käes on hoida ilus (kiidusõnad kunstnikule ja kujundajale!). Loen ampsude kaupa täpselt nendel hetkedel, mil valin võtta aja just enda jaoks. Ehkki, peab tunnistama, mida lehekülg edasi, seda keerulisem on käest panna. Kaidi, sa oled üks julge, ilus ja äge naine! Sinu sõnu lugedes on kõige kosutavam, rõõmustavam, väekam see allhoovusena jääv tunne, et me (inimesed) oleme hoopis sarnasemad, kui me arvame. Nagu sõbralik patsutus õlale, mis ütleb: ah, näed, ka sina ei ole saar! See, et triivid oma kummalisuses täiesti eraldatuna keset lagedat ookeani, on illusioon. Oleme osakesed samast mandrist. Aitäh! 🙂

 16. Kerli K.

  Tere Kaidi! Sain just läbi loetud Sinu raamatu Hingest aus. Lugesin seda sõõmu haaval sest ei tahtnud, et see ruttu läbi saab. Niipalju oli tuttavaid tundeid, mõtteid ja ideid. Tavaliselt ma raamatuid ei armasta mitu korda lugeda aga seal oli sügavaid mõtteid mida veel kord lugeda ja läbi endast lasta. Huvitav on see naise/inimese teekond siin elus. Tunnen kohati, et olen kõike juba proovinud ja teinud aga ühel päeval leian end justkui jälle nullist ehk et üllatusi jagub kuhjaga. Oled võrratu ja imeline naine. Palun kindlasti jätka kirjutamistöödega, Sinu tekst on täis soojust, armastust ja headust- seda on ülim nauding lugeda! Suur suur aitähh Sulle!

 17. Jana V.

  Tegin endale kingituse.. ahmin, mõistan, tunnen.. naeratan, vahepeal hoian hinge kinni, sest jõuab kohale.. iseendale jõuan kohale. Ma tänan!

 18. Eidi A.

  Hommikust Kaidi. Tänan Sind selle inspireeriva ja kogemusterohke raamatu eest. Olen sellega tutvunud küll veel väga põgusalt, kuid nagu tavaliselt ikka kipub olema, siis avaneb raamat ikka sellest kohast, mis kõige rohkem kõnetab ja meelerahu igasse päeva Sulle ja jään ootama ka Su postitusi FB-lehel

 19. Cristel K.

  Tead, Kaidi, ma loen su raamatut nii nagu oled kirjeldanud, et see on raamat, mida võib sirvida lehekülje kaupa, eestpoolt taha ja tagantpoolt ette. Mulle väga sobib sinu kirjastiil ja raamatu ülesehitus. Igal hommikul, kui maailm alles magab, võtan su raamatu ette ja ootan põnevusega, milline lause või lõik või lehekülg mulle ette popsab. Tunnistan, et mitte ükski reavahe ei ole minu jaoks tõlkes kaduma läinud. Olen saanud nutta, olen saanud naerda, olen saanud sügavalt süveneda ja olen saanud valgust oma pimealadesse – tänu sinu kirja pandud mõtisklustele! Teadmisi ja taipamisi peame me-naised teineteisega jagama. Aitäh. et oled teinud suure töö, et aidata meil-naistel pisut rohkem iseenda sees toimuvat mõista ja sõnastada. Alustad mõttelendu, mille teekond on seni veel teadmata – sest ongi elu ju üks igavesti kihvt kulgemine. see raamat kisub minu seest vägisi välja neid tundeid, mis peavadki päevavalgust saama. Ja see on nii hea tunne!

 20. Liis L

  Ma olen varem lugenud Su postitusi ja need on mind kõnetanud, seetõttu tekkis huvi ka raamatute vastu, aga ma olin skeptiline – äkki pettun selles, kuna ootused on nii suured? Oh, kuidas ma eksisin! Juba raamatusse kirjutatud sõnum pani ohkama ja sama tegi tekst järjehoidjal. 
  Ma olen lugedes valanud pisaraid ning mõnda kohta lugenud korduvalt – lugenud, sulgenud silmad, hinganud ja lugenud uuesti.
  Ma pole raamatuga isegi poole peal mitte ja see on post – it’ eid täis, sest kõik tundub nii oluline! Ma kaalun markeri peale üleminekut 

  Aitäh Sulle! 

 21. Birigt A.

  Tuhat tänu, et sa selle ilusa ja ausa raamatu kirjutasid. Ma lõin nüüd hiljuti raamatu lahti ning loen (või õigem oleks öelda ahmin) ja midaagi ei ole teha, pidevalt on klomp kurgus. Olen praegu tegemas ühte suurt otsust ning tunnen kuidas raamat muudab mind võluväel julgemaks ja enesekindlamaks. Ma tahan väga mõne osa või lõigu raamatust endale välja kirjutada (või printida) ning raamida, et need oleks iga päev meeldetuletuseks kuskil nähtaval kohal 

 22. Raili H

  Soovin öelda, et Sinu raamat on lihtsalt suurepärane. Umbes sellest ajast, mil kirjutasime ja raamatu sain kuni tänaseni, on minu elus toimunud väga palju olulisi muutuseid, hõlmates elu põhivaldkondi. Vaimselt on olnud väga väga väljakutsuv, samas selline endassevaatamise aeg. Just see aeg elus, kui tuleb olla ENDA SUHTES AUS. Seega on just raaamtus kõlavad mõtted suurepärane viis endast natuke rohkme aru saada ja sel baasil teha ENDA jaoks vajalikke ja õigeid otsuseid.
  Minu katsumused pole läbi, kuid läbi selle, et loen mh ka “Hingest aus” raamatut, on need, ma loodan siiralt, vähemalt talutavamad.

  Aitäh raamatu eest ja imelise pühenduse eest. See paneb tundma, et maailmas on palju imelist ja tuleb lihtsalt lahti lasta mittetoimivast (kuigi vahel on kunst aru saada, mis täpselt siis ei toimi ja mis on minu roll selles, kas ainult valik või ka rohkem).

 23. Katri V

  Hingest Aus… Ma usun, et parim kompliment raamatule on see kui ta on kapsaks loetud!

  Meid on küll õpetatud ‘raamatutest lugu pidama’, neid hoidma, lehenurki mitte murdma ja neisse mitte sodima (kirjutama).
  Aga kui üks raamat on nii hea, et ei jõua ära oodata, millal lõppu jõuad ainult sellepärast, et saaksid jälle otsast alustada, seekord lehenurki murdes ja marker peos, et kõik enda jaoks olulised kohad üle värvida, siis on tema saatus igaljuhul “kapsastuda!”
  Raamatus oli kõik nii hea, sisu, kujundus, luuletused, tunded…

  Aitäh! ❣️

 24. Maarian (Goodreads)

  Enesearmastuse piibel, ainult ühekordsest lugemisest kindlasti ei piisa. Nagu Kaidi isegi kirjutab, seda raamatut saab lugeda mitut moodi, otsast lõpuni või tagant ettepoole. Kogu visuaalne pool toetab sisu 100% ja lugedes on kohati tunne, nagu istuksid autoriga kuskil mõnusas kohas, pehmel diivanil ning arutlete elu üle.

 25. Kristina Halla (Goodreads)

  Väga mõnus ja armas lugemine. Nii toredad visuaalsed mõjutused tekstis (“pisikesed” mured ongi tähtede a kirjutatud vääga pisikeselt). Kaunid pildid. Soovitan kõigile.

 26. Elizabeth Truve (Goodreads)

  Üks parimaid raamatuid, mida olen üldse lugenud!! Soovitan!!

 27. Katri-Helena Allas (Goodreads)

  Üks parimaid (Eesti) eneseabiõpikuid. Hästi intensiivne, samas nii nii toetav ja otsast otsani armastust täis, huvitav oli ka autori enda muutumise kogemuse põimimine elutõdede ja luuletustega. Kindlasti vajan seda raamatut koju, et rasketel hetkedel tuge saada. Kindlasti mängib minu positiivses lugemiselamuses rolli ka see, et olen ise ühel suurel muutuse teekonnal, mistõttu haakusin raamatuga eriti hästi.

  Mõnes kohas läksid minu ja autori mõtted lahku ka, aktsepteerin neid erinevusi. Näiteks ütles ta, et tema suur hirm on saada selliseks “vanaks paariks” kes koos restoranis käies lihtsalt koos kartuleid mugivad ja ei räägi, ent minu jaoks läks see vastuollu ülejäänud tekstiga, et iga olukord on omanäoline ja et ka armastus on dünaamiline, võib-olla sellel hetkel ongi neil kahel inimesel kõige mõnusam olla just vaikuses, hinnates toitu ja ümbritsevat atmosfääri.

 28. Maria-Florenzia

  10/10!!

 29. Kati (Goodreads)

  “Hingest aus” on täis inspireerivaid mõtisklusi ja on kogu oma olemuselt üks väga ilus raamat, nii seest kui ka väljast. Teos räägib kuidas elumuutustega toime tulla, püüdes leida vastuseid suurtele küsimustele.

 30. Janne L.

  Hingasin su raamatu ühe suure ja pika hingetõmbega endale sisse ja tundsin lugedes, kuidas süda ei taha mu sisse enam ära mahtuda! Ja see, kuidas su kirjapandu lihtsalt nii-nii tugevalt mu sees resoneeris… ebareaalne. Vahepeal oli täiega selline tunne, et sa raudselt elad mu naha all… Ma olen nii üdini tänulik, et seda raamatut just nüüd ja praegu lugeda sain, see oleks tõesti nagu mulle kirjutatud.

 31. Edek J

  Hei doo, lugesin su raamatut, tead päris mõnusa kirjatükiga oled maha saanud, tänud ja respekt eheduse eest. hea, et olemas oled

Add a review

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kõik sündmused