KÜPSISTE KASUTAMISE REEGLID

Hingest Rahul OÜ kohustub austama ja kaitsma isikuandmeid ja privaatsust vastavalt kehtivatele õigusaktidele. Allpool on meie küpsisetingimused.

Küpsised

Veebikeskkonna www.kaidilaur.com külastamisel kogutakse teavet ja andmeid küpsiste abil. See aitab pakkuda sujuvat kasutajakogemust ja otsitavat hõlpsasti leida. 

Mis on küpsised?

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis paigaldatakse kasutaja arvutisse veebisaitidelt, mida kasutaja külastab, kui kasutaja ei ole kõigi või osade küpsiste paigaldamist oma veebilehitseja sätetes keelanud. Küpsised võimaldavad veebisaidi külastamisel ära tunda kasutaja seadme.

Küpsised jagunevad kasutusaja järgi üldjoontes kaheks:
  • ajutised ehk sessioonipõhised küpsised – võimaldavad ühendada kasutaja tegevusi ühe ja sama veebilehitseja sirvimissessiooni jooksul ajutiselt, st veebilehitseja akna avamisest kuni selle sulgemiseni või kuni 4 tunni möödumiseni pärast viimast lehevaatamist;
  • püsivad küpsised – salvestatakse kasutaja seadmesse püsivalt küpsises määratletud ajaks ning aktiveeritakse iga kord, kui kasutaja külastab veebisaiti, millelt küpsis paigaldati.
Küpsised võib ka kuuluvuse järgi jagada kaheks:
  • esimese osapoole küpsised – pärinevad külastatavalt veebisaidilt. Veebisaidid võivad nende küpsiste abil salvestada teavet, mida taaskasutatakse järgmisel korral, kui saiti külastatakse. Isikuandmete töötlemise seisukohalt on esimese osapoole küpsise paigaldajaks vastutav töötleja (või tema volitatud töötleja), kes haldab külastatavat veebisaiti;
  • kolmandate osapoolte küpsised – pärinevad näiteks teiste veebisaitide reklaamidelt, mis asuvad kasutaja külastataval veebisaidil. Isikuandmete töötlemise seisukohalt on kolmanda osapoole küpsise paigaldajaks vastutav töötleja, kes ei ole külastatava veebisaidi haldaja.
Küpsised võib sõltuvalt nende paigaldamise eesmärgist jagada:
  • hädavajalikud küpsised – olulised veebilehtedel ringiliikumiseks, funktsioonide kasutamiseks ning kasutajatesoovitud  teenuste osutamiseks. Ilma nende küpsiste paigaldamiseta ei saa kasutajale veebisaiti või  teenuseid osutada;
  • statistilised küpsised – koguvad informatsiooni selle kohta, kuidas kasutajad veebisaite kasutavad, näiteks milliseid saite nad kõige sagedamini külastavad ja milliseid veateateid nad saavad. Kogutud info koondatakse ja anonümiseeritakse. Nende küpsiste eesmärgiks on parandada veebisaitide toimivust;
  • eelistuste küpsised – need küpsised võimaldavad jätta meelde kasutaja tehtud valikuid (näiteks teksti suurus, muud veebilehe muudetavad omadused) ja tunnuseid (näiteks kasutajanimi, keel või kasutaja asukohariik), et pakkuda personaalsemaid ja mugavamaid võimalusi veebilehe kasutamiseks;
  • reklaamiküpsised – need küpsised võimaldavad näidata kasutajale personaliseeritud reklaami ja viia läbi turu-uuringuid ning -analüüse, kasutades kasutaja käitumise ja huvide kohta saadud andmeid. Saadud andmeid võidakse jagada reklaamivõrgustikega ja reklaamiteenuse pakkujatega.
Milleks me küpsiseid kasutame?

Hingest Rahul OÜ kasutab küpsiste teavet oma veebisaidi kasutajasõbralikumaks muutmiseks, võimaldades pakkuda isikupärastatud soovitusi. Võime kasutada ka volitatud kolmandaid isikuid, kes paigaldavad küpsiseid kaidilaur.com veebisaidi kaudu, et osutada oma teenuseid.

Kuidas küpsiseid hallata?

Küpsiste vastuvõtmise või neist keeldumise üle saate ise otsustada. Kui soovite teada, millal teie arvuti küpsise vastu võtab, saate oma veebibrauseri seadistada sellest teavitama. Niimoodi on võimalus küpsis vastu võtta või tagasi lükata. Arvuti on võimalik seadistada ka nii, et kõik küpsised lükatakse tagasi. Palume arvestada, et küpsiste desaktiveerimist puudutavad muudatused veebibrauseris võivad takistada mõne meie veebisaidi osa nõuetekohast talitlust.

Tingimuste muutmine

Hingest Rahul OÜ võib neid tingimusi muuta. Soovitame tingimused regulaarselt üle vaadata, et oleksite kursis, kuidas Hingest Rahul OÜ teie isikuandmeid töötleb.