Millal võiks olla veel parem aeg tegeleda enda terviklikuks muutmisega, kui mitte päev peale pööripäeva, kus uus aasta on just alanud ja päev enne jõule? Täna 23.12.2015, kell 17.30 lähme küsima tagasi hingeosasid. Kõigepealt tegeleme kehaga, vaigistame meelt ning siis lähme rännakule.

Natuke hingeosadest

Kas su elus on mõni inimene, kes on nagu kummipeala otsas? Iga kord ohkad kergendatult, et oled temast vabanenud, ilmub ta nagu võluväel jälle su juurde tagasi. Või on keegi, kellel on koguaeg sinuga mingi teema ja sa ei saa aru, mis ta probleem on, miks ta sinust lahti ei lase? Või on mõni inimene, kes on juba surnud, aga ta käib su unenägudes või tuleb tihti meelde? Või märkad, et elukaaslane, sõber või keegi kolmas tahab sinult midagi, aga te kumbki ei saa aru, mis see on ning käib pidevalt võimuvõitlus (tunned, et oled temaga ebapiisav)? Või on mõni inimene su elus, kes sind lihtsalt ei lase sinust lahti? Või on keegi väga kallis, kes on lahkunud ja sa ei suuda temast ise lahti lasta? Või on mõni vana olukord (nt tüli), mis sinu südant süütundega koormab?

Mõnikord inimesed annavad sulle oma hingeosa, ilma, et oleksid seda tahtnud. Sa ei pruugi teadagi, et kellegi hingeosad on sinu käes. Mõnikord juhtub mõni situatsioon, kus hingeosad lähevad kaduma. Mõnikord võtame teadmatult ja mõnikord tahtlikult kellegi osa endaga kaasa. Näiteks armudes, sügavat armastust, solvumist, pahameelt tundes või hoiame kinni ema/isa/vanaema/abikaasat, kes on elust juba lahkunud vms.

Seda hingeosa, mis sulle ei kuulu, ei saa tegelikult kunagi kasutada. See on sulle ainult koormaks, mis aeglustab hingelist arengut või loob haigustele soodsat pinnast. Hinge kaotaja aga tunneb sellest kui elujõu allikast puudust ning see võib kahjustada tema elamise kvaliteeti. Samuti võib ta jääda kummitama või järgmises elus kogeda puudujääki (neile, kes usuvad seda).

Hingeosad võivad olla ka vahetusse läinud. Näiteks keeruliste/kirglikke suhete puhul. Võib- olla tead sa kohe, kellega või olukorda, millega tahaksid tegeleda. Võib- olla ei tea. Mõlemad variandid on täiesti okeid ning sobivad tundi tulemiseks.

Published by Kaidi Laur

As long as I remember, the only true thing what I have always wanted to do is to become a writer. That is what I said, when my parents asked me "The Question", when I was three-four years old and then I knew a lot.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga